В Україні реалізується міжнародний Проект Strengfhening Capacityof members of Ukrainian/Зміцнення здатності членів українських неурядових громадських організацій, які працюють з подоланням надзвичайних ситуацій, програма в Україні та Грузії», який реалізовується Charity Humanitarian Centre “Abkhazeti”/Благодійним гуманітарним фондом “Абхазеті” в партнерстві з Центром “Жіночі перспективи” м. Львів.

В рамках Проекту в березні поточного року Українська делегація у складі: Мякушко Наталя і Олена Коссак, м.Львів, ГО «Жіночі перспективи», Наталя Вишневецька, м.Івано-Франківськ, ГО «Д.О.М.48.24.», Євгенія Стєкунова-Семенюк, м.Луцьк, ГО «Янголята», Галина Хруленко, м.Хмельницький, ГО «Жіночий HUB», Любов Карпенко, м.Запоріжжя, ГО «Запорізький гуманітарний центр», Альона Полюхович, м.Рівне, ГО «Центр медіації та діалогу», Вікторія Мовчан, м.Вінниця, ГО «Об’єднання переселенців», Ліман Василь, Київ, ГС «АУЖ», Пасечник Марина, Тернопіль, ТМЖ «Відроджеення Нації», Марія Козьменко, м.Печеніжин Івано-Франківської області, ГО «ДІЄ Добрі Ідеї Єднають» стала учасником тренінгу в м.Батумі, з питань подолання наслідків катастроф та надання гуманітарної допомоги під час надзвичайних ситуацій, який проводили тренер міжнародної кваліфікації представник Червоного Хреста Грузії Каха Мамуладзе та лідер волонтерів, тренер по першій допомозі Маріам.

Під час перебування в Батумі учасниці тренінгу зустрілись з українками, які прибули в Грузію після розпочатої великомасштабної війни в Україні, вислухали історії їх прибуття в Батумі, проблеми,з якими вони стикаються і намагаються вирішити за допомогою грузинських волонтерів. Не зважаючи на труднощі, українці вірять в Перемогу ЗСУ і чекають на час, коли можна повернутись додому. 

У вільні години ми гуляли по набережній і вуличками Батумі, відвідали ботанічний сад і відомий міст Цариці Тамари, побачили Батумі з висоти підйомника канатної дороги.

Відбулась зустріч з Гено Табідзе, керівником партійного осередку партії “Lelo for Georgia” в Батумі і головою Благодійного фонду “Alilo 2015” Зімларі Берідзе. В офісі фонду працюють волонтери, плетуть сітки, видають гуманітарну допомогу, проводять зустрічі.

Атмосфера в місті постійно нагадує, що в нашу Перемогу вірять не тільки українці, а і народ Грузії, який допомагає і підтримує українців в боротьбі проти спільного ворога. Грузинські волонтери, з якими пощастило спілкуватись в Батумі, Ленура Мелгазієва, Керівник Благодійного фонду Зимлари Беридзе розказали як вони збирають донати для Грузинського легіону, який воює разом із ЗСУ, допомагають українцям, що зараз перебувають в Батумі, приймають українських дітей.

Народи України і Грузії мають багато спільного: одного ворога, одне бажання і віра в Перемогу добра над злом, одне прагнення до вільного майбутнього.

Слава Україні! Слава Грузії!

Sakartvelos Gaumarjos!

Залишити відповідь